Pressemelding fra Skagerak Energi AS datert 17.3.2026:

Andreassen er utdannet maskiningeniør, prosess- og energiteknikk, og er bosatt i Bamble. Han har erfaring fra energibransjen og har innehatt flere sentrale lederroller i Skagerak Varme tidligere. Han sitter også i styret i Norsk Fjernvarme og Overskuddsenergi. 

- Tom-Freddy har levert gode resultater i perioden han har vært konstituert og vist tydelig lederskap, gjennomføringsevne og god forståelse for virksomheten. Han er rett person til å lede Skagerak Varme videre, sier Geir Kulås, konserndirektør for produksjon og energiforvaltning i Skagerak Energi.

Gleder meg
Tom-Freddy Andreassen ser fram til å lede selskapet i tiden som kommer.

- Skagerak Varme er en spennende virksomhet som leverer viktige bidrag inn i den fornybare energimiksen. Vi foredler energi som ellers ville gått tapt, til glede for våre kunder og for samfunnet Jeg har fungert som leder for virksomheten i en periode nå, og gleder meg til å fortsette på permanent basis, sier  Andreassen.

Skagerak Varme AS leverer klimavennlig varme. Fjernvarmen er basert på spillvarme fra industrien på Herøya i Porsgrunn, kortreist skogsflis i Tønsberg og Skien, samt varmepumpe basert på sjøvann i Horten og på Jarlsø i Tønsberg. Skagerak Varme har 18 ansatte, hovedkontor i Porsgrunn og eies 100 prosent av Skagerak Energi.

For ytterligere informasjon kan kommunikasjonssjef Thor Bjørn Omnes kontaktes.